MC Student Excellence Conference

Το ετήσιο Διεπιστημονικό Φοιτητικό Συνέδριο που διοργανώνει το Mediterranean College, αποσκοπεί να προσφέρει στους φοιτητές δημόσιων και ιδιωτικών πανεπιστημιακών ιδρυμάτων, την εμπειρία συμμετοχής σε μια επιστημονική συνάντηση στα πρότυπα διεθνών ακαδημαϊκών συνεδρίων, με στόχο την παρουσίαση και συζήτηση θεμάτων σχετικά με σύγχρονες τάσεις στα επιστημονικά πεδία γνώσεων που προσφέρονται από το Κολλέγιο. Στο Συνέδριο καλούνται να συμμετέχουν, με υποβολή προτάσεων εισήγησης (posters ή παρουσιάσεις), ενεργοί φοιτητές ή πρόσφατοι απόφοιτοι:

• Διοικητικών Επιστημών (Business, Shipping)
  • Ανθρωπιστικών Επιστημών (Education, Psychology)
  • Τεχνολογικών Επιστημών (Computing, Engineering)
  • Επιστημών Υγείας & Αθλητισμού (Health & Sports Sciences)

Στόχοι Συνεδρίου

• Η ανάδειξη του ακαδημαϊκού έργου σε όλα τα επίπεδα προπτυχιακών ή μεταπτυχιακών σπουδών
  • Η εμπειρία της παρουσίασης των αποτελεσμάτων ατομικής ή συλλογικής έρευνας στο κατάλληλο περιβάλλον και η διάχυση καινοτομικών ιδεών
  • Η προβολή της σημασίας της διεπιστημονικής προσέγγισης στην έρευνα και μελέτη πολυδιάστατων θεμάτων

Πληροφορίες, δηλώσεις συμμετοχής και επικοινωνία:

Αθήνα
Τηλ.: +30 210 8899600